FAQ – najczęściej zadawane pytania

Przesłałem aplikację i co dalej?

Nasz dział Rekrutacji dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przeanalizować CV i odezwać się do wybranych kandydatów.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

Jakie dodatkowe benefity oferuje firma SPAR?

  • Karta rabatowa na zakupy w sieci sklepów SPAR
  • Dostęp do prywatnej opieki medycznej.
  • Dofinansowanie do karty sportowej (w wybranych supermarketach i w centrali firmy).
  • Dostęp do dodatkowego ubezpieczenia na dogodnych warunkach.

Jak wygląda proces rekrutacyjny w firmie SPAR?

Krok 1: Aplikuj – wyślij  swoje cv oraz list motywacyjny (opcjonalnie) poprzez nasz formularz aplikacyjny na wybrane przez siebie stanowisko.

Krok 2: Jeżeli ocenimy pozytywnie Twoją aplikację na dane stanowisko, zadzwonimy do Ciebie w celu przeprowadzenia pierwszego etapu procesu rekrutacji – rozmowy telefonicznej.

Krok 3: Zaprosimy Ciebie na rozmowę rekrutacyjną, podczas której będziesz miał możliwość zaprezentowania swojego doświadczenia zawodowego oraz kompetencji.

Warto wiedzieć: Podczas rozmowy rekrutacyjnej najprawdopodobniej, w zależności od rekrutowanego stanowiska, poprosimy Cię o wykonanie zadania.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, zmianie uległ proces rekrutacji nowych pracowników

Cieszymy się, że chcesz pracować właśnie z Nami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w związku z pojawieniem się wielu restrykcji i ograniczeń macie do nas wiele pytań. Dlatego też poniżej odpowiedzieliśmy na te, które pojawiają się najczęściej. W procesie rekrutacji pozostajemy z wami w stałym kontakcie i informujemy o ewentualnych zmianach.

W jaki sposób odbywa się proces rekrutacji?

Ze względu na obecną sytuację spotkania rekrutacyjne prowadzone są częściowo zdalnie (rozmowa telefoniczna lub wideokonferencja), a częściowo w standardowej formie rozmowy bezpośredniej. W przypadku rozmowy bezpośredniej zachowane są wszelkie zasady bezpieczeństwa. Proces rekrutacji ze względu na sytuację epidemiologiczną może się wydłużyć. Jesteśmy w stałym kontakcie z kandydatami i informujemy o ewentualnych opóźnieniach.

Jak w obecnej sytuacji wygląda pierwszy dzień pracy?

Staramy się, by pierwszy dzień pracy przebiegał w jak najbezpieczniejszych warunkach, z zachowaniem określonych przez ustawodawcę przepisów.

Jak obecnie mogę aplikować na wybraną ofertę?

Proces aplikowania wygląda tak jak dotychczas. Wybierz na stronie kariera.spar.pl interesujące cię ogłoszenie, kliknij „Aplikuj teraz” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Nasze ogłoszenia znajdziesz również na stronach internetowych z ofertami pracy – aplikowanie wygląda na nich podobne. W przypadku osób zainteresowanych pracą w sklepie istnieje również możliwość przekazania CV bezpośrednio w sklepie, w którym prowadzona jest rekrutacja. W obecnej sytuacji zachęcamy jednak do aplikowania online przez stronę kariera.spar.pl.

Czy w przypadku wideokonferencji muszę mieć do tego specjalną aplikację lub program?

Wideokonferencja odbywa się na firmowej, bezpiecznej platformie, służącej do przeprowadzania tego typu rozmów. W przypadku korzystania z komputera stacjonarnego nie ma konieczności instalowania specjalnego oprogramowania.